„Smok” i „smog” to dwie różne rzeczy.

1. Smok to mityczne stworzenie lub istota, która występuje w wielu kulturach na całym świecie. Smoki są zazwyczaj przedstawiane jako duże, gadopodobne istoty, często latające i często mające zdolność wypluwania ognia. Smoki pojawiają się w legendach, mitach i opowieściach fantastycznych i nie są rzeczywistymi istotami.
  2. Smog to termin łączący słowa „smoke” (dym) i „fog” (mgła). Jest to rodzaj zanieczyszczenia atmosferycznego, który powstaje w wyniku emisji zanieczyszczeń, takich jak pyły, tlenki azotu i inne substancje chemiczne, które miesza się z mgłą lub zamglonym powietrzem. Smog jest szkodliwy dla zdrowia ludzi i środowiska, a występowanie smogu jest często związane z problemami jakości powietrza w obszarach miejskich i przemysłowych.

Scenariusz zajęć dla dzieci tutaj >>>