Bioróżnorodność to ważny obszar troski o środowisko naturalne. Różnorodność roślinna pomaga odbudowywać równowagę ekologiczną w przyrodzie, dzięki czemu przyczynia się np. do regulowania klimatu czy ochrony przed powodziami. Dlatego nowy konkurs w programie edukacyjnym „Velvet . Piątka dla Natury” dotyczy właśnie tematyki bioróżnorodności.
Jedną z funkcji aplikacji mobilnej „Piątka dla natury” jest gromadzenie punktów w konkursie, tworząc jednocześnie mapę różnorodności roślinnej w Polsce.
Zachęcamy do włączenia się w zabawę i zdobycia atrakcyjnych nagród dla wszystkich dzieci w swojej klasie (ten konkurs kierowany jest do nauczycieli i dzieci z klas 1-3 szkół podstawowych).
Udział w konkursie jest dobrowolny. Można być uczestnikiem programu, korzystać z materiałów i scenariuszy, ale nie angażować się w konkurs.
Za co przyznawane będę punkty w naszym konkursie?
Regulamin konkursu „Buduj z nami mapę bioróżnorodności w Polsce”
przeprowadzonego w ramach programu „Velvet. Piątka dla Natury edycja 2024/2025”,
zwany dalej Regulaminem
§ 1. Definicje
1. Użyte w Regulaminie określenia oznaczają:
1) Konkurs – konkurs organizowany przez Organizatora w okresie i na zasadach wskazanych
w Regulaminie pod nazwą „Buduj z nami mapę bioróżnorodności w Polsce” przeprowadzony
w ramach programu „Velvet. Piątka dla Natury edycja 2024/2025”, którego celem jest wyłonienie spośród klas I – III szkół podstawowych publicznych i niepublicznych, najbardziej aktywnych Klas pod kątem przeprowadzonych ekolekcji dotyczących bioróżnorodności roślin, propagowania aktywności związanych z udziałem w Konkursie opisanych w Zadaniu konkursowym oraz gromadzenia punktów za wykonanie zdjęć różnych gatunków roślin zapisanych w dedykowanej aplikacji na telefon pod nazwą „Piątka dla Natury”.
2) Czas trwania Konkursu – okres od dnia 20 października 2024 roku od godziny 8.00 do dnia 05 maja 2025 roku do godziny 23:59, w którym przeprowadzany jest Konkurs oraz w którym można przesyłać Zgłoszenia konkursowe.
3) Aplikacja – mobilna aplikacja na telefon „Piątka dla Natury” wyposażona w model sztucznej inteligencji (Al), pozwalająca na rozpoznanie gatunku rośliny i zapisanie miejsca jej występowania (przybliżona lokalizacja), dostępna w Google Play oraz Apple Store (szczegółowa instrukcja pobrania oraz korzystania z Aplikacji dostępna jest na stronie internetowej:
www.piatkadlanatury.edu.pl).
4) Jury – grupa 3 osób powołanych przez Organizatora spośród osób zaangażowanych
w prowadzenie Programu do rozstrzygnięcia Konkursu oraz przyznania Nagród.
5) Klasa – grupa dzieci przypisana do danej klasy I-III w Szkole przez nauczyciela lub opiekuna.
6) Grupa – grupa dzieci z danej Klasy przypisana do utworzonej i nazwanej przez Opiekuna Klasy
w Aplikacji grupy.
7) Opiekun Klasy – nauczyciel sprawujący z upoważnienia Szkoły opiekę nad daną Klasą lub opiekun grupy dzieci w Szkole. Jeden Opiekun może sprawować w ramach Konkursu opiekę nad jedną Klasą lub jedną grupą dzieci.
8) Opiekun Programu – spółka pod firmą Velvet CARE spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
z siedzibą w Kluczach, adres siedziby: 32-310 Klucze, Klucze – Osada 3, wpisaną do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Krakowa – Śródmieścia w Krakowie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem: KRS: 0000119906, NIP: 5213207147, BDO: 000003297.
9) Organizator – fundacja pod nazwą Fundacja Connect 4 Kids z siedzibą w Warszawie, adres siedziby: ul. Bruzdowa 92/4, 02-991 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie
XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0001062754,
NIP: 9512579870,
10) Program – skierowany do Szkół program edukacyjny „Velvet. Piątka dla Natury”, którego celem jest propagowanie postaw proekologicznych i budowanie wrażliwości ekologicznej. Miejscem informacji o Programie jest strona internetowa Programu www.piatkadlanatury.edu.pl.
11) Regulamin – dokument określający zasady przebiegu Konkursu, dostępny na stronie internetowej www.piatkadlanatury.edu.pl oraz w siedzibie Organizatora.
12) Materiały edukacyjne – materiały i scenariusze ekolekcji opracowane i udostępnione przez Organizatora i umieszczone na stronie internetowej www.piatkadlanatury.edu.pl.
13) Szkoła – placówka publiczna lub niepubliczna na poziomie podstawowym, znajdująca się na terenie Rzeczypospolitej Polski, zajmująca się kształceniem dzieci.
14) Uczestnik Konkursu – Uczestnikiem może być każda klasa I-III Szkoły, która jest zarejestrowanym uczestnikiem Programu, prowadzonego przez Organizatora i zrealizowała Zadanie konkursowe.
15) Nagroda główna– nagroda przyznawana w Konkursie obejmująca 5 (pięć) nagród głównych w postaci karty przedpłaconej do księgarni prowadzonej przez spółkę Bonito.pl sp. z o.o. dla zwycięskich Klas, każda o wartości brutto 500,- złotych (słownie złotych: pięćset), do wykorzystania przez Opiekuna Klasy dla Klasy.
16) Nagroda dodatkowa – zestawy gier planszowych dla każdej z 50 klas o największej liczbie zgromadzonych punktów. W każdym zestawie znajdują się gry edukacyjne w liczbie odpowiadającej liczbie uczniów danej klasy, ale nie większej niż 35 szt.
17) Zwycięzca – 5 (pięć) Klas, które otrzymały najwyższą liczbę punktów zgromadzonych zgodnie z postanowieniami Regulaminu.
18) Zadanie konkursowe – przeprowadzenie działań i aktywności edukacyjnych promujących wiedzę z zakresu bioróżnorodności roślin, przeprowadzenie ekolekcji przy użyciu Materiałów opracowanych przez Organizatora, wykorzystanie Aplikacji do wykonywania i zapisywania zdjęć różnych gatunków roślin.
19) Zgłoszenie konkursowe – zarejestrowanie przez Opiekuna danej klasy I-III Szkoły w Programie oraz utworzenie grupy pod własną nazwą w Aplikacji celem zbierania punktów za aktywności Konkursowe.
§ 2. Postanowienia ogólne
1. Regulamin określa zasady Konkursu „Buduj z nami mapę bioróżnorodności w Polsce” organizowanego w ramach programu „Velvet. Piątka dla Natury edycja 2024/2025”, przeprowadzanego przez Organizatora w imieniu własnym, na własny koszt i na własną odpowiedzialność, na zlecenie Opiekuna Programu i w ramach Programu.
2. Konkurs jest organizowany na zasadach opisanych w Regulaminie i zgodnie z powszechnie obowiązującymi przepisami prawa, na terenie Rzeczypospolitej Polskiej w Czasie Trwania Konkursu. W Czasie Trwania Konkursu możliwe jest dokonanie przez Opiekuna Zgłoszenia konkursowego za pośrednictwem Aplikacji.
3. Uczestnikiem konkursu może być każda klasa I-III szkoły podstawowej publicznej i niepublicznej, która jest zarejestrowanym uczestnikiem Programu prowadzonego przez Organizatora i zrealizowała Zadanie konkursowe polegające na:
1) przeprowadzeniu ekolekcji na podstawie Materiałów o bioróżnorodności pobranych ze strony internetowej www.piatkadlanatury.edu.pl,
2) przeprowadzeniu aktywności w postaci działań edukacyjnych promujących wiedzę
o Programie,
3) wykorzystaniu Aplikacji do wykonywania zdjęć różnych gatunków roślin i zapisywania ich wraz
z przypisaną do zdjęcia przybliżoną lokalizacją w Aplikacji,
4. Zadanie konkursowe nie może zawierać danych osobowych pozwalających na zidentyfikowanie uczniów Klas, pod rygorem pominięcia jej w Konkursie.
5. Uczestnictwo w Konkursie jest dobrowolne i bezpłatne.
6. Zabronione jest wielokrotne rejestrowanie się w Aplikacji tego samego Opiekuna Klasy.
7. Zgłoszenie Klasy do konkursu oznacza, że Opiekun Klasy zapoznał się i akceptuje Regulamin konkursu.
§ 3. Zgłoszenie do Konkursu
1. Do wzięcia udziału w Konkursie niezbędne jest dokonanie Zgłoszenia Konkursowego w Czasie Trwania Konkursu, zapoznanie się i zaakceptowanie Regulaminu.
2. Zgłoszenie Konkursowe odbywa się poprzez:
1) korzystanie z Aplikacji,
2) wysłanie wiadomości do Organizatora, na adres poczty elektronicznej e-mail: kontakt@piatkadlanatury.edu.pl, zawierającej informację o realizacji działań edukacyjnych, w tym o przeprowadzeniu ekolekcji,
3. Rozwiązanie Konkursu wraz z podaniem nazw Zwycięzców, nastąpi w kanałach komunikacji wykorzystywanych do propagowania Programu, w szczególności na stronie internetowej Programu oraz na profilach w mediach społecznościowych należących do Organizatora i Opiekuna Programu,
w szczególności takich jak: Facebook oraz Instagram. Ponadto Zwycięzcy zostaną również poinformowani o wygranej w Konkursie w przesłanej wiadomości za pośrednictwem poczty elektronicznej e-mail, na adres wskazany przez Opiekuna Klasy przy Zgłoszeniu Konkursowym.
4. O końcowej punktacji, a tym samym wyniku Konkursu decyduje korzystanie z Aplikacji oraz przesłanie informacji o realizacji działań edukacyjnych na adres poczty elektronicznej Organizatora wskazany
w § 3 ust. 2 pkt 2) Regulaminu w Czasie Trwania Konkursu. Zgłoszenia Konkursowe nadesłane po terminie Czasu Trwania Konkursu nie będą brały udziału w Konkursie.
5. Dla 50 (pięćdziesięciu) Klas, które Opiekunowie Klas zarejestrują w Konkursie jako pierwsze i będą aktywnie korzystać z Aplikacji w dniach 20 października 2024 roku do dnia 20 listopada 2024 roku wykonując zdjęcia różnych gatunków roślin i umieszczając je wraz z przybliżoną lokalizacją w galerii Aplikacji, Organizator przyzna podwójną ilość punktów za każde zdjęcie gatunku rośliny unikalnej lub nie, o których mowa w § 4 ust. 3 pkt 6) Regulaminu.
§ 4. Zasady i rozwiązanie Konkursu
1. Do ustalenia końcowych wyników Konkursu zostaną zakwalifikowane jedynie Zgłoszenia konkursowe spełniające kryteria opisane w Regulaminie.
2. Organizator powołuje Jury Konkursu w składzie 3 (trzech) osób wyłonionych spośród osób zaangażowanych w prowadzenie Programu. Jury obraduje w miejscu i czasie wyznaczonym przez Organizatora, jego decyzje są ostateczne i zostają podane w sposób opisany w Regulaminie.
3. Wybór Zwycięzców następuje poprzez wskazanie Klasy z największą liczbą zdobytych punktów naliczanych automatycznie na podstawie korzystania z Aplikacji i zgłoszonych zadań według następujących zasad:
1) przeprowadzenie ekolekcji na podstawie scenariusza zajęć poświęconego bioróżnorodności pobranego ze strony internetowej www.piatkadlanatury.edu.pl (spośród scenariuszy przygotowanych w ramach Programu) – do zdobycia 200 punktów za każdy scenariusz (łącznie nie więcej niż 800 punktów),
2) wykorzystanie prezentacji poświęconej tematowi bioróżnorodności podczas zebrania
z rodzicami i opiekunami dzieci – do zdobycia 200 punktów,
3) wdrożenie innowacji pedagogicznej związanej z Programem lub z tematem bioróżnorodności,
w swojej Szkole – do zdobycia 400 punktów; przez innowację pedagogiczną rozumie się zgłoszenie do dyrektora Szkoły informacji na temat Programu oraz przedstawienie na Radzie Pedagogicznej Szkoły propozycji udziału Szkoły w Programie; zgłoszenie innowacji powinno być potwierdzone i udokumentowane podpisem Dyrektora Szkoły oraz rejestracją Szkoły w Programie,
4) opracowanie artykułu do gazetki szkolnej na temat bioróżnorodności – do zdobycia 200 punktów,
5) wpis związany z udziałem w Programie lub udziałem w Konkursie na stronie internetowej lub na profilu Szkoły w mediach społecznościowych – za każdy wpis do zdobycia 50 punktów
(łącznie nie więcej niż 200 punktów); wpisy powinny być udokumentowane zdjęciem przesłanym do Organizatora na wskazany przez niego adres poczty elektronicznej e-mail,
6) punktacja za zdjęcia i wykorzystanie Aplikacji:
a) 50 punktów za zdjęcie unikalnego gatunku rośliny w zasobach całej grupy (Klasy); przez pojęcie „unikalnej” rozumiany jest gatunek rośliny zgłoszony w danej grupie konkursowej po raz pierwszy np. drzewo dąb,
b) 20 punktów za zdjęcie unikalnego gatunku rośliny w zasobach (galerii) danego użytkownika (oznacza to, że dany gatunek rośliny został sfotografowany przez użytkownika po raz pierwszy) np. osoba X – zdjęcie 1 – pierwszy raz sfotografowane i umieszczone w galerii tej osoby w Aplikacji,
c) 1 punkt za każde zdjęcie (niespełniające warunków a) i b)), to oznacza kolejne lub inne zdjęcie rośliny z tego samego gatunku, co już sfotografowanego i umieszczonego w galerii Grupy w Aplikacji; np. drzewo lipa drobnolistna i lipa szerokolistna, to nadal ten sam gatunek – lipa.
4. Udział w Konkursie jest ważny, gdy dokona się co najmniej jednej z aktywności opisanych
w ust. 3 pkt 1) – 6) powyżej, przy czym obowiązkowe jest przeprowadzenie co najmniej jednej ekolekcji z wykorzystaniem, któregoś scenariusza o bioróżnorodności dostępnego na stronie Programu.
5. Opiekun Klasy oświadcza, że:
1) jest autorem realizacji Zadania konkursowego oraz w związku z tym, iż wykonane Zadania konkursowe stanowią utwory w rozumieniu ustawy z dnia 04 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U.2022.2509, tekst jednolity z dnia 06 grudnia 2022 roku) oraz, że przysługuje mu pełnia autorskich praw majątkowych do wszystkich takich utworów,
2) autorami zdjęć są uczniowie należący do Klasy,
3) przesłane zdjęcia nie naruszają praw osób trzecich, w tym autorskich praw osobistych
i majątkowych osób trzecich lub dóbr osobistych osób trzecich, w szczególności prawa do dysponowania wizerunkiem osoby małoletniej,
4) wyraża zgodę na korzystanie i rozpowszechnianie Zadania konkursowego, w tym na umieszczanie informacji o wykonanym zadaniu, udokumentowanym przebiegu jego wykonania, przeprowadzonych ekolekcjach, wykorzystaniu zdjęć umieszczonych w galerii Aplikacji oraz materiału zdjęciowego lub filmowego z przebiegu wręczania Nagród, na stronach internetowych należących do Organizatora i Opiekuna Programu oraz na portalach internetowych w mediach społecznościowych należących do Organizatora i Opiekuna Programu oraz w mediach
(w szczególności, lecz nie wyłącznie telewizja, radio, prasa, portale internetowe, transmisja on-line, materiały promocyjne, reklamowe, edukacyjne) w dowolnej formie i w dowolnej oprawie graficznej, osobno lub w połączeni z innymi utworami i elementami, jak również w postaci zbioru, na podstawie udzielonej Organizatorowi i Opiekunowi Programu nieodpłatnej, niewyłączonej, nieograniczonej terytorialnie i czasowo licencji wraz z prawem do udzielania dalszej sublicencji. Opiekun Klasy wyraża również zgodę na nieusuwanie przez Organizatora
i Opiekuna Programu wyżej wymienionych danych z Internetu, po okresie obowiązywania licencji,
5) opiekunowie prawni uczniów Klasy wyrazili co najmniej w formie dokumentowej (np. e-mail) zgodę na wykorzystanie i rozpowszechnianie, w tym na publikację przez Organizatora i Opiekuna Programu wizerunków poszczególnych uczniów utrwalonych na zdjęciach w trakcie przygotowywania Zadania konkursowego, w tym w trakcie przeprowadzanych ekolekcji oraz podczas wręczania Nagród na stronach internetowych należących do Organizatora i Opiekuna Programu, na profilach w mediach społecznościowych należących do Organizatora i Opiekuna Programu oraz w mediach (w szczególności, lecz niewyłącznie telewizji, radiu, prasie, portalach internetowych, transmisji on-line, materiałach promocyjnych, reklamowych, edukacyjnych).
6. Organizator zastrzega sobie prawo weryfikacji, czy Uczestnicy Konkursu spełniają warunki określone w Regulaminie, jak również w przepisach prawa. W tym celu Organizator może żądać od Opiekuna Klasy złożenia określonych oświadczeń, podania określonych danych lub przedłożenia określonych dokumentów.
7. Organizator zastrzega sobie prawo do zastosowania ręcznych oraz automatycznych metod weryfikacji przesłanych zdjęć i zgłoszeń oraz rejestracji użytkowników Aplikacji.
8. W przypadku podjęcia uzasadnionych podejrzeń Organizator może:
1) odebrać punkty za dane wybrane zdjęcie,
2) zdyskwalifikować Opiekuna Klasy i Klasę (od tej decyzji przysługuje Opiekunowi Klasy odwołanie zgodnie z § 7 Regulaminu).
§ 5. Dane osobowe
1. Administratorem danych osobowych zawartych w Zgłoszeniu konkursowym oraz ewentualnej reklamacji i dalszej korespondencji reklamacyjnej, a także innych danych osobowych które zostaną podane Organizatorowi przez Opiekunów Klas, obejmujących w szczególności dane takie jak imię, nazwisko, adres, adres e-mail oraz nr telefonu określonych, jest Organizator.
2. Dane osobowe przetwarzane będą przez Organizatora zgodnie z przepisami rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej „RODO”) oraz ustawy z dnia
10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych, a także innych przepisów regulujących kwestie przetwarzania danych osobowych.
3. Organizator przetwarza dane osobowe wyłącznie w celach związanych z organizacją
i przeprowadzeniem Konkursu, a w szczególności w celu przyjęcia zgłoszeń konkursowych, wyłonienia laureatów nagród i wydania nagród oraz gdy zaistnieje taka okoliczność, w celu uregulowania zobowiązań podatkowych związanych z jej wydaniem, przeprowadzenia postępowań reklamacyjnych oraz ewentualnego ustalenia, dochodzenia lub obrony przed roszczeniami
w postępowaniu przed sądami lub innymi organami.
4. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do udziału w Konkursie, w tym wydania ewentualnej nagrody i wykonania związanych z jej wydaniem obowiązków podatkowych oraz rozpatrzenia ewentualnej reklamacji; zaś brak ich podania uniemożliwia udział w Konkursie.
5. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest uzasadniony interes Organizatora w postaci realizacji przyrzeczenia publicznego, jakie stanowi Konkurs, rozpatrzenia ewentualnych żądań reklamacyjnych w celu ich rozwiązania na etapie pozasądowym oraz ewentualnego ustalenia, dochodzenia lub obrony przed roszczeniami w postępowaniu przed sądami lub innymi organami (podstawa z art. 6 ust. 1 lit. f RODO), przy czym w przypadku dziecka jest to zgoda osoby sprawującej władzę rodzicielską lub opiekę nad nim (podstawa z art. 6 ust. 1 lit. a RODO), a także przepisy prawa podatkowego w zakresie wykonania obowiązków podatkowych Organizatora związanych z wydaniem nagród (podstawa z art. 6 ust. 1 lit. c RODO).
6. Osoby, których dane przetwarzane są przez Organizatora w związku Konkursem mają prawo dostępu do treści danych osobowych dotyczących ich osoby, w tym uzyskania ich kopii, oraz prawo sprostowania nieprawidłowych i uzupełnienia niekompletnych danych osobowych, ich usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, prawo do przenoszenia tych danych do innego administratora danych, a także prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznają, iż przetwarzanie danych osobowych dotyczących jego osoby narusza przepisy RODO. W przypadku, gdy podstawą przetwarzania danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. a RODO, osoby te mają prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych w dowolnym momencie, co pozostanie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Ponadto, gdy podstawą przetwarzania danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. f RODO, osoby te mają także prawo wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania.
7. W przypadku wydania nagrody w Konkursie dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat liczony od zakończenia roku kalendarzowego, w którym wydano nagrodę; zaś w pozostałych przypadkach przez okres 6 lat liczony od chwili zakończenia Konkursu.
8. Dane mogą być udostępniane przez Organizatora podwykonawcom, firmom księgowym, firmom prawniczym, firmom telekomunikacyjnym, firmom informatycznym i hostingowym, podmiotom świadczącym usługi pocztowe i kurierskie, jak również mogą być przekazywane innym uprawnionym organom na podstawie odpowiednich przepisów prawa.
9. Organizator nie przekazuje danych osobowych do państwa trzeciego ani organizacji międzynarodowej, w rozumieniu przepisów RODO. Dane osobowe nie będą przetwarzane przez Organizatora w sposób zautomatyzowany, w tym nie będą podlegały profilowaniu.
10. Opiekun Klasy udostępniając Organizatorowi dane osobowe zobowiązany jest do poinformowania osób, których one dotyczą, o treści powyższych postanowień oraz przedstawienia Organizatorowi potwierdzenia do czasu zakończenia Konkursu.
§ 6. Zasady przyznawania Nagród
1. Nagrody główne otrzymuje 5 (pięciu) Zwycięzców, którzy otrzymali najwyższą liczbę zgromadzonych punktów.
2. Nagrody dodatkowe w Konkursie w postaci zestawów gier planszowych otrzymuje 50 Klas o największej liczbie zgromadzonych punktów.
3. Nagrody główne oraz dodatkowe zostaną wręczone danej Klasie podczas specjalnej, przeprowadzonej przez Organizatora w Szkole ekolekcji, w terminie wspólnie ustalonym przez Organizatora i Opiekuna Klasy. W przypadku, gdy przyjazd do Szkoły nie będzie możliwy ze względu na okoliczności bądź siłę wyższą, Nagrody zostaną wysłane kurierem na imię i nazwisko Opiekuna Klasy i adres Szkoły.
4. W przypadku opodatkowania wygranej w Konkursie zryczałtowanym podatkiem dochodowym od osób fizycznych, do każdej nagrody głównej zostanie przyznana jedna dodatkowa nagroda pieniężna w wysokości niezbędnej do pokrycia całego tego podatku; kwota tej dodatkowej nagrody pieniężnej nie podlega wypłacie, lecz przeznaczona jest przez Organizatora na zapłatę podatku należnego z tytułu wygranej w Konkursie.
5. Organizator zastrzega sobie prawo do przyznania dodatkowych wyróżnień.
6. Rozstrzygnięcie Konkursu oraz powiadomienie Zwycięzców o wygranej nastąpi do dnia 07 maja 2025 roku za pośrednictwem poczty elektronicznej e-mail wskazanej przez Opiekuna Klasy w Aplikacji bądź telefonicznie.
7. Nagrody zostaną przekazane Zwycięzcom najpóźniej do dnia 30 czerwca 2025 roku.
§ 7. Postępowanie reklamacyjne
1. Wszelkie reklamacje dotyczące Konkursu Opiekunowie Klas powinni zgłaszać w formie pisemnej, najpóźniej w terminie 10 (dziesięciu) dni od dnia rozstrzygnięcia Konkursu, tj. od dnia ogłoszenia wyników Konkursu, na adres Organizatora podany w Regulaminie.
2. Reklamacje należy wysłać listem poleconym ze zwrotnym potwierdzeniem odbioru. Decyduje data nadania korespondencji.
3. Pisemna reklamacja powinna zawierać: imię, nazwisko, dokładny adres i numer telefonu, jak również dokładny opis i uzasadnienie reklamacji.
4. Reklamacje rozpatrywane będą przez komisję reklamacyjną powołaną przez Organizatora.
5. Komisja reklamacyjna rozpatrywać będzie reklamacje Opiekunów Klas na podstawie Regulaminu.
6. Komisja reklamacyjna rozpatrzy reklamacje w terminie 14 dni od dnia jej doręczenia.
7. Opiekun Klasy zgłaszający reklamację otrzyma decyzję komisji reklamacyjnej na piśmie, a zostanie ona wysłana na adres korespondencyjny podany przez Opiekuna Klasy w reklamacji.
§ 8. Postanowienia końcowe
1. Konkurs nie jest grą losową, której wynik zależy od przypadku w rozumieniu art. 2 ustawy z dnia 19 listopada 2019 roku o grach hazardowych (Dz.U.2023.227, tekst jednolity z dnia 02 lutego 2023 roku). Konkurs stanowi przyrzeczenie publiczne, zaś Organizator jest przyrzekającym Nagrodę w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego.
2. W sprawach nieobjętych postanowieniami Regulaminu stosuje się powszechnie obowiązujące przepisy prawa, w tym w szczególności przepisy Kodeksu cywilnego.
3. Organizator ponosi wyłączną i bezpośrednią odpowiedzialność wobec biorących udział w Konkursie oraz innych osób i podmiotów, z tytułu lub w związku z organizacją i przeprowadzeniem Konkursu oraz przyznaniem i wydaniem Nagród zgodnie z Regulaminem oraz obowiązującymi przepisami prawa.
4. W zakresie w jakim komunikacja dotycząca Konkursu prowadzona jest za pośrednictwem serwisu społecznościowego Meta Platforms Inc., Organizator oświadcza, że nie jest w żaden sposób sponsorowany, popierany zarządzany ani powiązany z podmiotami administrującymi Meta Platforms Inc. Meta Platforms Inc. nie ponosi odpowiedzialności za Konkurs. Wszelkie pytania, komentarze oraz skargi i reklamacje związane z Konkursem powinny być kierowane do Organizatora.
5. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany Regulaminu z ważnych przyczyn.
6. Organizator informuje o każdej zmianie Regulaminu poprzez odpowiednią publikację informacji
o zmianie na stronie internetowej www.piatkadlanatury.edu.pl na co najmniej 7 (siedem) dni przed wejściem w życie zmienionego Regulaminu.
7. Wszelkie spory wynikające z udziału w Konkursie będą rozstrzygane przez sądy powszechne właściwe miejscowo dla Organizatora.
8. Regulamin wchodzi w życie z dniem 20 października 2024 roku.