Aplikacja “Piątka dla Natury” przeznaczona jest do użytku jako pomoc naukowa podczas zajęć dotyczących bioróżnorodności dla dzieci w klasach 1-3. Używanie aplikacji pozwala na udział w konkursie którego zasady opisano w regulaminie na stronie https://piatkadlanatury.edu.pl/edycja-2024-2025/.

Aplikacja pozwala na rozpoznawanie roślin na zdjęciach wykonanych z jej pomocą, jednocześnie pobierając aktualną lokalizacje użytkownika, informacje te zostaną następnie wykorzystane do stworzenia mapy bioróżnorodności Polski.

Za co przyznawane będę punkty w naszym konkursie?

1. Przeprowadzenie scenariusza zajęć (1 z 4 przygotowanych przez nas scenariuszy) – 100 punktów za każdy scenariusz (max 400 punktów)
  2. Wykorzystanie prezentacji podczas zebrania z rodzicami – 200 punktów
  3. Wdrożenie innowacji pedagogicznej (związanej z programem) w swojej placówce – 400 punktów
  4. Opracowanie gazetki szkolnej – 200 punktów
  5. Wpis na stronie internetowej i/lub na profilu placówki w mediach społecznościowych – 50 punktów (max 200 punktów)
  6. Punktacja za zdjęcia roślin  i wykorzystanie aplikacji moblinej.