1. Temat przewodni: W nadchodzącym roku szkolnym głównym tematem będzie bioróżnorodność, jednak nasze materiały edukacyjne obejmują także inne zagadnienia związane z ekologią.
  2. Dostępność materiałów: Na stronie Materiały znajdują się scenariusze zajęć, plakaty, infografiki i inne materiały z poprzednich edycji. Wkrótce zostaną do nich dodane cztery nowe zasoby poświęcone tematowi bioróżnorodności.
  3. Swoboda realizacji: Uczestnicy mają pełną swobodę w realizacji tematów – nie narzucamy tempa ani sposobu korzystania z materiałów. Każdy może wybrać to, co najlepiej pasuje do jego potrzeb edukacyjnych. Nie wymagamy sprawozdań z realizacji.
  4. Aplikacja mobilna: W tym roku wprowadzamy nowość – aplikację mobilną, dostępną w sklepach Google i Apple. Dzięki niej będzie można korzystać z modelu sztucznej inteligencji, który rozpoznaje rodzaje roślin i anonimowo zapisuje ich lokalizacje. Wspólnie stworzymy mapę bioróżnorodności!
  5. Konkurs: Aplikacja będzie także narzędziem do konkursu, który pozostaje fakultatywny. Dla zwycięzców przygotowaliśmy atrakcyjne nagrody, które osobiście dostarczymy, organizując również specjalne zajęcia w placówkach.
  6. Regulamin: Szczegóły konkursu i regulamin zostaną opublikowane wkrótce.

Program „Piątka dla Natury” oferuje wiele inspirujących zasobów, które każdy uczestnik może wykorzystać według swoich potrzeb i zainteresowań! 🙂