„Bioróżnorodność” jest tematem przewodnim nowego roku szkolnego, ale nie jedynym omawianym w naszych materiałach edukacyjnych.

Na stronie Materiały znajdują się scenariusze zajęć, plakaty, infografiki i inne materiały przygotowane w poprzednich edycjach. Wkrótce dodamy do nich 4 nowe, poświęcone właśnie tematowi bioróżnorodności.

Jak zwykle nie narzucamy w żaden sposób sposobu ani tempa realizacji tematów poruszanych w naszym programie. Nie wymagamy sprawozdań! Zakładamy, że każdy Uczestnik „Piątki dla natury” znajdzie dla siebie ciekawe materiały i wykorzysta je podczas zajęć lub lekcji.

Nowością w nadchodzącym roku szkolnym będzie również aplikacja mobilna, którą będzie można pobrać na swoje smartfony ze sklepów Google oraz Apple

Jej podstawową funkcją będzie wykorzystanie modelu sztucznej inteligencji pozwalającej na rozpoznawanie rodzajów roślin i anonimowe zapisywanie ich przybliżonej lokalizacji. W ten sposób wspólnie zbudujemy mapę bioróżnorodności i gatunków roślin.

Będzie to również zadaniem konkursowym (jak zwykle, w naszym programie udział w konkursach jest fakultatywny), w którym przygotowaliśmy atrakcyjne nagrody, które przywieziemy osobiście do zwycięzców, by przy okazji poprowadzić zajęcia w placówce. Szczegóły, a także regulamin już wkrótce.