Nasza planeta Ziemia jest w coraz gorszym stanie i potrzebujemy podjąć działania, aby ją uratować. Istnieje wiele sposobów, w jaki możemy pomóc ochronić naszą planetę, aby zachować jej piękno i zasoby dla przyszłych pokoleń.

  • Zmniejszenie ilości odpadów, które produkujemy. Możemy to zrobić poprzez recykling, ponowne użytkowanie przedmiotów i ograniczenie używania plastikowych opakowań. Należy pamiętać, że każda oszczędzona butelka czy papier mogą przyczynić się do zmniejszenia ilości odpadów na wysypiskach.
  • Ograniczenie emisji gazów cieplarnianych. Możemy to osiągnąć poprzez korzystanie z bardziej ekologicznych źródeł energii, takich jak energia słoneczna czy wiatrowa. Stosowanie transportu publicznego, rowerów czy chodzenia pieszo zamiast jeżdżenia samochodem również pomaga ograniczyć emisję dwutlenku węgla.
  • Dbanie o nasze lasy, oceany i łąki. Przyczyny wylesiania oraz zanieczyszczenia mórz i oceanów są liczne, dlatego ważne jest, abyśmy troszczyli się o nasze ekosystemy i chronili je przed zniszczeniem.